All State 2010-2019

2019

RIBCA

First Team

Erickson Bans, Shea

Clay Brochu, North Kingstown

Dwayne Robinson-O'Hagan, Woon.

Jackson Zancan, Cumberland

Aireus Raspberry, Cranston East

Second Team

Dylan Poirier, North Kingstown

Dion Hazard, East Providence

Bobby Fiorito, Hendricken

Dana Smith Jr., Wheeler

Jalen Kopecky, Mt. Hope

Providence Journal

First Team

Erickson Bans, Shea

Clay Brochu, North Kingstown

Dwayne Robinson-O'Hagan, Woonsocket

Jackson Zancan, Cumberland

Aireus Raspberry, Cranston East

Dana Smith Jr., Wheeler

Bobby Fiorito, Hendricken

Dylan Poirier, North Kingstown

Second Team

Will Rywolt, Barrington

Chaynce Trottman, Mount Pleasant

Nelvin Blanco, Cranston East

Jalen Kopecky, Mt. Hope

Carson Hart, Tiverton

2018

RIBCA & Providence Journal

First Team

Tyrone Weeks, Hendricken

Keegan Records, South Kingstown

Tyler Kolek, Cumberland

Manny Roman, Mount Pleasant

Charles Martinez, Mount Pleasant

Second Team

Erickson Bans, Shea

Darian Butler, South Kingstown

Darren Robinson, Mount Pleasant

Thomaz Whitford, Narragansett

Aireus Raspberry, Cranston East

2017

RIBCA

First Team

Justin Mazzulla, Hendricken

Peter Wilson, Saint Raphael

Enoch Cheeks, Mount Pleasant

Abdul Ajia, Shea

Keegan Records, South Kingstown

Second Team

Malik Chase, Classical

Brandon Kolek, Cumberland

Erickson Bans, Shea

Trevante Jones, Saint Raphael

Deyshawn Tengbeh, East Providence

Providence Journal

First Team

Justin Mazzulla, Hendricken

Peter Wilson, Saint Raphael

Enoch Cheeks, Mount Pleasant

Abdul Ajia, Shea

Keegan Records, South Kingstown

Second Team

Malik Chase, Classical

Erickson Bans, Shea

Brandon Kolek, Cumberland

Ryan Yankee, Johnston

Tyrone Weeks, Hendricken

2016

RIBCA & Providence Journal

First Team

David Duke, Classical

Justin Mazzulla, Hendricken

Michael McCourt, La Salle

Jacee Hamelin, Westerly

Nathan Patenaude, Smithfield

Second Team

Jarron Santos, East Providence

Leonard Williams, Mount Pleasant

Chris Herren, Portsmouth

Lawrence Sabir, La Salle

Jason Palmer, Narragansett

2015

RIBCA & Providence Journal

First Team

Corey Daugherty, Barrington

Elijah Vasquez, Woonsocket

Lawrence Sabir, La Salle

Matt Madoian,  North Kingstown

Miguel Prieto, Juanita Sanchez

Second Team

Matt DeWolf,  Barrington

Justin Mazzulla,  Hendricken

Nick Geremia, North Providence

Jessy Taveras, Cranston East

Steve Otis, Tolman

2014

First Team

Kealen Ives, Classical

Sean Roles, Coventry

Ben Vezele, Hope

Grant Gillis, North Kingstown

Corey Daugherty, Barrington

Second Team

Wayne McKinney, Central

Kody Greenhalgh, West Warwick

Matthew Duffie, Hendricken

Harry Calderon, Juanita Sanchez

Keon Wilson, La Salle

2013

First Team

Kealen Ives, Classical

Jerelle Washington, Central

Charles Correa, St Raphael

Manny Kargbo, Hope

Terrill Toe, Classical

Second Team

Austin Cilley, Westerly

Jovel Beckford, Mount Pleasant

Ismael Batista, Classical

Owen Heath, North Kingstown

Matt Walkow, North Smithfield

2012

First Team

Evan Scott, North Kingstown

Ryan Lawton, West Warwick

Jarell Lawson, Central

Tom Hunt, La Salle

Charles Correa, St Raphael

Second Team

Cesar Mejia, St Raphael

Emmanuel Kargbo, Hope

Kip Stewart, Mount Pleasant

Austin Van Bemmelen, N.Providence

Austin Cilley, Westerly

John Morrison, West Warwick

2011

First Team

Bryan Yarce, Cranston West

Robert Lewis, Central

Gunner Bjornson, Tiverton

Charles Correa, St Raphael

Kyle Morvan, Smithfield

Second Team

Austin Van Bemmelen, N.Providence

Mike Ferrante, North Providence

Rob Hazard, North Kingstown

Isaac Medeiros, Johnston

Ben Bergandy, Tiverton

2010

First Team

Rob Alers, Central Falls

Bryan Vachon, Hendricken

Bryan Yarce, Cranston West

Tyler Zegarzewski, Chariho

Andrew Chrabascz, Portsmouth

Second Team

Kyle Morvan, Smithfield

Isaac Medeiros, Johnston

Tom DeCiantis, North Kingstown

Malcum Moniz, Shea

Michael Palumbo, Classical