All State 1990-1999

1999

First Team

Robert Griffin, St Raphael

T.J. Sorrentine, St Raphael

D.J. Munir, Hendricken 

Tony Robertson, St Andrew's

Josh Odugbela, St Andrew's

Second Team

Rocco Baldelli, Hendricken

Laurence Young, Hope

Tyler Sliney, Lincoln

Sean Murphy, Toll Gate

Mike Hendershot, Exeter/WG

1998

First Team

Reggie Fabian, Cranston East

Robert Griffin, St Raphael

Tim Murphy, La Salle

Josh Odugbela, St Andrew's

Tony Robertson, St Andrew's

Second Team

Dwayne Felix, La Salle

David Cabrera, Cranston East

Sean Fleming, Smithfield

David Roy, Mount St Charles

D.J. Munir, Hendricken

1995

First Team

Marc Bayha, Toll Gate

Ken Michin, Hendricken

Roland Hannah, Hope

Jon McClark, La Salle

Laurenco Da Silva, Shea

Second Team

Bill Robinson, West Warwick

Ross Callen, Hendricken

Ryan Cawley, Rogers

Arondae Washington, Hope

Pablo Toribio, Central

1994

First Team

Sean Martin, Hendricken

Kirk Higham, North Kingstown

David Gee, South Kingstown

Roland Hannah, Hope

Larry Klemanchuck, Tolman

Second Team

Marc Bayha, Toll Gate

John Gallogly, Coventry

Jim Provoyeur, La Salle

Ken Michin, Hendricken

Manny Daphnis, Tolman

1997

First Team

Robert Griffin, St Raphael

Tim Murphy, La Salle

Jason Nickerson, Hendricken

Toby Brittian, South Kingstown

Zach Archie, Woonsocket

Second Team

Jose Resendes, Shea

Dave Arundel, South Kingstown

Patrick Nee, St Raphael

David Cabrera, Cranston East

Tony Robertson, St Andrew's

1993

First Team

Michael Holston, Hope

Curtis McCants, St Raphael

Sean Martin, Hendricken

Randy Butler, Rogers

Mike Marques, Cranston West

Second Team

Dan Forbes, East Greenwich

Josh Picard, Hendricken

Alex Butler, East Providence

Tim Reed, Rogers

Rick Oldrid, Tolman

1996

First Team

Marc Bayha, Toll Gate

Jason Bennett, St Raphael

Toby Brittian, South Kingstown

Bob Cavanaugh, South Kingstown

Jon McClark, La Salle

Second Team

Lloyd Jones, Mount Pleasant

Marcos Tavares, Central

Bill Robinson, West Warwick

Luis Galagarza, Saint Raphael

Sam Adzhinyan, Cranston East

1992

First Team

Mark Gasbarro, Classical

James Hopper, Central

Calvin Bridges, Davies

Curtis McCants, St Raphael

Brian McGovern, Coventry

Second Team

Randy Butler, Rogers

James Silva, Classical

Connie Smith, Central

Nick Colavecchio, Cranston West

Matt Kelly, Hendricken

1991

First Team

Brian McGovern, Coventry

Jamal Gomes, Hendricken

Billy Parmlee, Mount Pleasant

Frank Newsome, Rogers

Wes Porter, Hendricken

Second Team

William Simpkins, Hope

Robert Singleton, Mount Pleasant

Jim Brindle, North Kingstown

Mike Kamin, East Greenwich

Calvin Bridges, Davies

1990

First Team

Mike Allan, Rogers

Kyle Bodington, North Kingstown

Mosadi Caldwell, Central

Ozell Perkins, Mount Pleasant

Steve Whalen, Ponaganset

Second Team

Quinn Britto, East Providence

Kevin Creedon, Hendricken

Matt Mahar, Narragansett

Joe Nimley, La Salle

John Santos, Shea